$TO

object(sfOutputEscaperArrayDecorator)#141 (3) {
  ["count":"sfOutputEscaperArrayDecorator":private]=>
  int(27)
  ["value":protected]=>
  array(27) {
    ["id"]=>
    string(1) "9"
    ["name"]=>
    string(20) "1000 ÚT Travel Kft."
    ["company_name"]=>
    string(20) "1000 Út Travel Kft."
    ["company_city"]=>
    string(8) "Budapest"
    ["company_zip"]=>
    string(4) "1054"
    ["company_address"]=>
    string(20) "Kálmán Imre u. 14."
    ["vat_number"]=>
    string(13) "25378425-2-41"
    ["company_registration_number"]=>
    string(12) "01-09-694682"
    ["licence_number"]=>
    string(14) " U-000086/2001"
    ["email_reservation"]=>
    string(16) "udules@1000ut.hu"
    ["email_reservation2"]=>
    string(0) ""
    ["email_reservation3"]=>
    string(0) ""
    ["websites"]=>
    string(10) "1000ut.hu/"
    ["email_footer_info"]=>
    string(0) ""
    ["order_footer_info"]=>
    string(0) ""
    ["is_travel_agency"]=>
    bool(true)
    ["is_tour_operator"]=>
    bool(true)
    ["is_public"]=>
    bool(true)
    ["is_active"]=>
    bool(true)
    ["insurance_bank"]=>
    string(0) ""
    ["insurance_number"]=>
    string(0) ""
    ["reservation_email"]=>
    string(0) ""
    ["finance_email"]=>
    string(0) ""
    ["nu3_enabled"]=>
    bool(false)
    ["nu3_ta_id"]=>
    NULL
    ["created_at"]=>
    string(19) "0000-00-00 00:00:00"
    ["updated_at"]=>
    string(19) "2023-05-16 13:29:48"
  }
  ["escapingMethod":protected]=>
  string(16) "esc_specialchars"
}
1000 ÚT Travel Kft.

$result


      

$program


      

$trip


      

$tags


      

$tags_full


  

Misztikus skót kastélyok pótcsoport

Utazás alapadatai 1993

3 csillag
Repülő BUD
2 felnőtt
2026-06-10, 8 nap / 7 éj
Misztikus skót kastélyok pótcsoport (***)
Leírás szerinti ellátás
Kétágyas (franciaágyas) szoba
Teljes ár
2.070.000 HUF /2 fő
  
                                                                                

Az ár nem tartalmazza

  • az idegenforgalmi adót
    (helyszínen fizetendő)
    kb. 15 GBP/fő
  • a borravalót
    (helyszínen fizetendő)
    15 GBP/fő
  • a vízumdíjat 
    13 000 Ft
  • az útlemondási biztosítást
    (Covid fedezettel): 2,8%


 EGYÉB KÖLTSÉGEK

  • Egyágyas felár
    195 000 Ft (2026. április)
    200 000 Ft (2026. május)
    260 000 Ft (2026. június, október)
    315 000 Ft (2026. július, szeptember)

    435 000 Ft (2026. jún. 10-i 2. csop., augusztus)
  • BBP utasbiztosítás
    (EUB Biztosító)
    - Air Nívó:
    770 Ft/fő/nap

    - Air & Cruise Top:
    1.140 Ft/fő/nap

    - Air & Cruise Extra:
    1.750 Ft/fő/nap

Az ár tartalmazza

  • a repülőjegyet illetékkel, 1 db 23 kg feladható poggyásszal,
    1 db kézipoggyásszal
    (melynek értéke 135 000 Ft)
  • 7 éjszaka szállást 3*-os szállodákban
  • a reggelis ellátást
  • 4 alkalommal
    kétfogásos vacsorát (3-6. éj)
  • a whisky üzem látogatást
  • a belépőjegyeket
  • a helyszíni közlekedést
    a program szerint (busz, komp)
  • a villamos napi jegyet (2. nap)
  • a magyar nyelvű idegenvezetést

Programleírás

1. nap: Budapest - Edinburgh

Elutazás Budapestről egy átszállással. Érkezés Edinburgh-be a délutáni órákban, majd ellátogatunk a Rosslyn-kápolnába, melyet a felépítése miatt Salamon templomához hasonlítják. Az építés 1456. szeptember 20-án kezdődött, de a templom nem, csak a kápolna és a kórus készült el egészében. Az egyik ablak fölötti boltívet olyan faragványok díszítenek, melyek kukoricára hasonlítanak, néhány boltívet pedig aloe vera motívumok díszítenek. Mind a két növény Amerikából származik (s jóval a kápolna építése után terjedt el Európában), így felvetődik a kérdés, hogy hogyan kerültek be a kápolna faragványai közé, ha az még Kolombusz ideje előtt épült. A késő délutáni órákban transzfer a belváros közeli szállodánkba. Szállás Edinburgh-ben (2 éj). 

Szállás: Ibis Styles Edinburth St Andrew Square (április, október), Premier Inn Leith Waterfront (május, június 10-i 2. csoport, augusztus), Yotel Edinburgh (június, július, szeptember)

2. nap: Edinburgh

Reggeli után a gyalogos séta során megtekintjük a Royal Mile felső részén található Edinburgh-i várat, amely 1603-ig, az angol–skót korona egyesítéséig, a skót uralkodóház központja volt. A vár területén található a Szent Margit kápolna, amely a város legidősebb épülete (12. sz.). Itt láthatóak a koronaékszerek és az eredeti végzet köve. A séta során végighaladunk a hangulatos Royal Mile-on, ahol régi kőházak, szűk sikátorok és apró üzletek idézik meg a középkori Edinburgh hangulatát. Betérünk a St. Giles katedrálisba is, amely gótikus szépségével, csipkézett tornyaival és lenyűgöző belső terével a skót reformáció egyik legfontosabb emléke.

Délután Leith kikötőben megtekintjük II. Erzsébet királynő egykori jachtját (ide tömegközlekedési eszközzel jutunk el), amely 40 évig szolgálta a királynőt, és több mint 1 millió mérföldet tett meg. A programok végén esti szabadidő eltöltési lehetőség, a szállodába mindenki egyénileg tér vissza.



3. nap: St Andrews – Dundee - Glamis Castle - Aberdeen

Reggeli után indulás Aberdeen felé. Útközben megállunk egy rövid időre St. Andrews-ban, a golf szülőföldjén. Itt található Skócia legrégibb egyeteme is, ahol Vilmos herceg is tanult és ismerkedett meg Kate Middletonnal. Megtekintjük a város katedrálisának romjait. Ezután tovább indulunk Skócia negyedik legnagyobb városába, Dundee-ba, ahol megcsodálhatjuk az RRS Discovery-t, a Robert F. Scott déli-sarki expedíciójára épített kutató hajót. Programunkat Skócia egyik leghírhedtebb kísértetjárta kastélyában, a Glamis kastélyban folytatjuk, ahol II. Erzsébet édesanyja született 1900-ban. A nap végén Aberdeenbe érkezünk, ahol elfoglaljuk szállásunkat. Vacsora a szállodában.

Szállás: Holiday Inn Express Aberdeen City Center, Premier Inn Perth Center (augusztus), Premier Inn Aberdeen Anderson Drive (június 10-i 2. csoport)



4. nap: Balmoral kastélya – Cawdor – Urquhart - Inverness

Reggeli után megtekintjük a Balmoral kastélyt (a kastély magánrezidencia, így a látványos parkja és az épület egy kis része látogatható). A birtokot Viktória királynő és férje, Albert herceg vásárolta, és a mai napig ez a királyi család kedvenc nyári rezidenciája.

A Cawdor kastély Skócia egyik legszebb és legismertebb kastélya, mely arról híres, hogy kapcsolatban áll William Shakespeare híres tragédiájával, a Macbeth-tel. Bár a valóságban a kastély építése a 14. századra tehető, sokan a Macbeth legendájával társítják, amely történetét különleges atmoszférával ruházza fel.

Innen a szörnyről is világszerte híres Loch Ness (Ness-tó) partjára kirándulunk, majd délután megtekintjük Urquhart várát, amely a 17. század óta romos állapotában, ám annál szebb kilátással fogad bennünket. Sétálunk a tóparton, s talán megpillanthatjuk a legendás Loch Ness-i szörnyet is, de ha mégsem, akkor is gazdagabbak lettünk a legendájával. Szállás Invernessben vagy a környékén. (2 éj) Vacsora a szállodában.

Balmoral kastélya augusztusban nem látogatható, mert ilyenkor a királyi család használja, helyette Blair kasély szerepel a programban, illetve szeptemberben és októberben csak a Balmoral kastély parkja áll nyitva a látogatók részére. 

Cawdor áprlisban és októberben zárva tart, helyette Inveraray kastélyba megyünk.

Szállás: Premier Inn Inverness Centre Millburn Road (április, május, június, október), Muthu Newton Nairn (július 29, szeptember, október), Premier Inn Inverness River Ness (június 10-i 2. csoport, augusztus)

 

5. nap: Glen Ord - Dunrobin kastély – Dornoch

Délelőtt egy kóstolással egybekötött látogatást teszünk Glen Ord whisky üzemben, majd Észak-Skócia legnagyobb épületébe, a 187 szobás, tengerparti Dunrobin kastélyba utazunk. A kastély pompás kertjei és mesébe illő tornyai igazi időutazást kínálnak, a látogatók pedig megcsodálhatják a hercegi család otthonának elegáns termeit. A parkban látványos ragadozómadár-bemutatót tartanak, ahol sasok, sólymok és baglyok repülését lehet testközelből átélni, a kastélyparkban lévő múzeumban pedig egy különleges természettudományi gyűjtemény várja az érdeklődőket, amely a viktoriánus kor szellemiségét idézi meg. Rövid szabadidő Dornoch-ban, amely hangulatos, középkori utcáival, katedrálisával és világhírű golfpályájával Skócia egyik legbájosabb kisvárosa. Fotószünet a tengerparton. Ezt követően visszatérünk a szállásra. Este szabadidő eltöltési lehetőség Invernessben. Vacsora a szállodában.



6. nap: Eilean Donan kastély – Skye-sziget – Armadale – Glenfinnan - Fort William

Reggeli után indulunk az Eilean Donan kastélyhoz, amely szépségével Skócia jelképévé vált. A 13. században épült várat többször lerombolták, de ma mégis régi pompájával fogadja a látogatókat. Itt forgatták a Hegylakó c. film egyes jeleneteit. A várat egy középkori kőhídon átkelve érjük el. Ezután tovább utazunk a MacLeod klán ősi területére, a híres Skye szigetre. Sétálunk a sziget fővárosában, Portree-ban, és gyönyörködünk a tájban, ezután indulunk Armadale-ba, ahonnan komppal kelünk át Mallaigba. Innen Fort William felé vesszük az irányt, és útközben lehetőségünk lesz megcsodálni az 1800-as évek óta álló, a Harry Potter című filmből is ismert Glenfinnan Viaductot, amelyen átrobogott a híres Roxfort Express. Este szállás Fort Williamben vagy a környékén. (1 éj) Vacsora a szállodában.

Szállás: Muthu Fort William (április, október), Onich Hotel (május, június), Prem The Isles of Glencoe Hotel (július), The Moorings Hotel (szeptember), Premier Inn Fort Willam (június 10-i 2. csoport, augusztus)



7. nap: Fort William – Glencoe – Luss - Glasgow

Délelőtt Skócia talán leggyönyörűbb völgyében utazunk, a festőien szép és egyben misztikus hangulatú Glencoe látványos útján keresztül. A meredek hegyoldalak, a vízesések és a gyakran ködbe burkolózó táj nem véletlenül ihletett meg számos filmet és legendát, többek között a Harry Potter és a Skyfall jeleneteit is itt forgatták. Ha az időjárás engedi, rövid sétát teszünk a völgyben, amelyet a Siralom völgyeként is emlegetnek, mivel 1692-ben a MacDonald klán tragikus lemészárlása tette örökre hírhedtté. A természeti szépség és a történelmi emlékezet különös elegye teszi a helyet igazán felejthetetlenné.

Ezt követően megállunk a Loch Lomond partján fekvő Luss festői kisvárosában, amely apró kőházairól és virágba borult utcácskáiról ismert, és amelyet gyakran Skócia egyik legbájosabb falujaként emlegetnek. Innen délután Glasgow-ba utazunk, ahol egy rövid városnézés során felfedezzük Skócia legnagyobb városának pezsgő kulturális életét és jellegzetes viktoriánus épületeit. Szállás a városban. (2 éj)

Szállás: Premier Inn Glasgow City Centre St Enoch square  (április, május, június 10-i 2. csoport, július, augusztus, október), Hampton by Hilton Glasgow Central (június, szeptember)



8. nap: Glasgow – Budapest

Skócia legnagyobb városa, Glasgow, a Clyde folyó partján terül el, és gael nyelven a neve „zöld területet” jelent, ami a környék természeti adottságaira utal. Lüktető és élénk hangulata annak is köszönhető, hogy diákokkal teli egyetemváros, tele kávézókkal, művészeti galériákkal és zenés szórakozóhelyekkel. A hatalmas Glasgow Katedrálist a 13. század közepén kezdték el építeni, és Skócia kevés középkori székesegyháza közé tartozik, amely túlélte a reformáció pusztítását. A katedrális mellett található a monumentális viktoriánus Necropolis, a város hatalmas temetője, amely díszes síremlékeivel és obeliszkjeivel szinte szabadtéri szoborparknak hat, emellett gyönyörű kilátást nyújt Glasgow háztetőire. Városnézésünk során megismerjük a skót ipari forradalom egyik központjának épített örökségét is, ahol a viktoriánus paloták és a modern városrész dinamikája különleges hangulatot teremt. A városnézésünket követően transzfer a repülőtérre és átszállással utazás Budapestre.



A kastélyok és várak nyitva tartása rendezvények miatt változhat. Balmoral kastélya augusztusban nem látogatható, mert ilyenkor a királyi család használja, helyette Blair kasély szerepel a programban, illetve szeptemberben és októberben csak a Balmoral kastély parkja áll nyitva a látogatók részére. Cawdor áprlisban és októberben zárva tart, helyette Inveraray kastélyba megyünk. A programváltozás jogát fenntartjuk!


UNESCO Világörökségi helyszín
  • Edinburgh óvárosa

Utazás/Elhelyezés/Ellátás, Miért éppen

1. Skócia romantikus várai, csodálatos kastélyai betekintést engednek a skót nép történelmének, hagyományainak megismeréséhez.

2. A skót életérzés része a várak, kastélyok megtekintése és természetesen az eredeti, világhírű skót whisky kóstolása egy többszáz éves lepárlóban.

3. A program különlegessége, hogy átmegyünk a csodálatos Skye-szigetre is, illetve a szállásokat úgy válogattuk, hogy a belváros gyalogosan elérhető legyen!

1000 út előnyök: 
- A részvételi díjba beletettünk 4 vacsorát a vidéki szállásokon, ezáltal kényelmesebbé téve az utazást. 
- A részvételi díj tartalmazza az egész napos villamosjegyet Edinburgh-ben a második napon. 
- A szállások jelentős része belvárosi és mivel nyáron késő estig világos van, ezért ki tudják használni a városi forgatag

Jó tudni: 
- A nagy érdeklődésre való tekintettel június 10-i indulással két csoportot indítunk párhuzamosan. A program mindkét csoport esetén azonos, de a menetrendben és a szállásban van eltérés. A második csoport végig belvárosi Premier Inn szállodaláncban fog megszállni, míg az első szállásai több hotellánc tagjait is érintik. 

Érintett területek

  • Egyesült Királyság
  • Skócia

További időpontok >>

Indulási időpont

Ajánlatok szűkítése

Ajánlatok

még töltünk